Neurální posilovače

Za posledních pár let bylo zaznamenáno zvýšení poptávky po neurálních posilovačích povzbuzujících mozkové funkce (běžně známých jako posilovačích) ve vesmírném průmyslu, zvláště mezi vesmírnými piloty. Tyto posilovače byly po několik let zakázány všemi vládami na základě ohrožování zdraví. Ale jedinečná situace vesmírných pilotů jim způsobuje menší riziko a mnozí jsou ochotni riskovat poškození zdraví, aby si vylepšili schopnosti, i kdyby jen na krátkou dobu. Za posledních pár let se na černém trhu objevily nové posilovače a poptávka po nich se každým dnem zvyšuje. Ve vnějších oblastech se zakládají nelegální laboratoře, často přísně střežené či utajované.

Číst dál: Neurální posilovače

Kapsle a klon

Původně známá jako hydrostatická kapsle, jak byla dána Caldari Joviany přibližně před 120 lety, neobsahovala žádné vybavení pro retransplantaci klonu těch, kdo v ní zemřeli… Navíc byla velice nepřizpůsobivá pro lidské tělo v mnoha ohledech. Mnohé fyziologické odlišnosti mezi obyčejnými lidmi a jejich geneticky vylepšenými Jovskými protějšky způsobovaly, že byly kapsle ve své původní formě extrémně nebezpečné lidem, ba i ty nejtvrdší výcvikové režimy obvykle selhaly a neuchránili lidi od děsů zahlcení mysli či uhnití zaživa.

Číst dál: Kapsle a klon

Komunikace rychlejší než světlo

Po ovládnutí technik na vytváření červích děr se myslelo, že vzdálenost je konečně dobyta. Ale navzdory všemu bylo potřeba dál vysílat komunikaci rychlostí světla, takže ačkoli červí díry zkrátily vzdálenost mezi vzdálenými oblastmi, interaktivní komunikace byla dál nemožná. Tento problém byl rychle identifikován jako to nejdůležitější omezení, které brání dobytí hlubin vesmíru.

Číst dál: Komunikace rychlejší než světlo

Mezihvězdné cestování

Po staletí lidé spekulovali, odkud lidstvo přišlo. Dnes je již bez pochyb dokázáno, že všechny odlišné rasy a frakce nalézané v naší části galaxie musí pocházet ze společného zdroje.

Číst dál: Mezihvězdné cestování

Klonování

Cromeaux Inc. usiluje se stát největším poskytovatelem vysoce kvalitních klonů v celé Federaci. Klonovací sféra se stává jedním z nejziskovějších průmyslů ve světě EVE a inovativní a aktivní společnost může rychle získat dobrý obrat. Cromeaux Inc. v posledních měsících najala některé nejlepší vědce této oblasti a zamýšlí s jejich pomocí vyvíjet nové průkopnické klonovací techniky, aby do pěti let získala značný podíl na trhu. Cromeaux Inc. byla založena před 7 lety jako nezávislá divize společnosti Chemal Tech, jež vlastní 2/3 společnosti. Zbytek je držen klíčovými zaměstnanci (25%) a Bankou Luminaire (8%). Finance získané tímto kolem financování umožní společnosti vyrůst na úroveň, na které může nabízet konkurenceschopné produkty na celofederační bázi.

Číst dál: Klonování