Žoldnéři (Část druhá)

Probrali se v cele žaláře, rozbolavělí a dezorientovaní. Za mřížemi ze slitiny mohli vidět jednoho strážného, jak provádí něco administrativního.

Ten jakmile si všiml, že jsou všichni vzhůru, přišel k nim. Strážný byl ještě mladík, docela neupravený a s darebáckým pohledem někoho, kdo si rád hraje na sebe bez ohledu na okolnosti.

"Jaká jsou naše obvinění a jak dlouho tu budeme?" optal se ho Kralean.

Číst dál: Žoldnéři (Část druhá)

Nelítostný

Vilamo potřetí přepočítával modré pilulky a balíčky exilu, a rozjímal nad tím, jak moc sebe nenávidí, že tohle dělá. Zapečetil plastikové balíčky a vložil si je do kapsy bundy, pak se pozastavil a dlouho hleděl na Rist-11 na kuchyňské lince. Neměl rád zbraně a než se dostal do této činnosti, nikdy s žádnou nezacházel. Ale již nezáleželo, jaké má osobní zábrany. Ty musely být odhozeny, aby mohl přežít. Strčil zbraň za opasek a zajistil, aby ji skrývala těžká bunda. Vilamo pak zapnul kabát až po krk, volíce teplo před přístupem k zbrani. Ač byla jeho pěšácká práce nebezpečná, doposud se neocitl v situaci, kdy by musel pistoli tasit. Mimo to bylo venku – 10 stupňů Celsia. V takových dnech byla malá šance na problémy.

Číst dál: Nelítostný

Nevinné tváře

Muž v křiklavé róbě a přebarvené paruce na tvář patlal poslední vrstvu makeupu, když zaslechl zaklepání na dveře. Vydrápal se z křesla a téměř zakopl o své přehnaně velké rudé boty, když se drápal ke dveřím, které otevřel na skulinu, aby se podíval, kdo za dveřmi stojí.

Číst dál: Nevinné tváře

Zapomenuté ruiny

20.01.106 - 05:41 EVT

Selhání vždy plodí úvahy, a Mattias se přistihl, že si pořád a pořád klade stejnou otázku:

Jak mohlo dojít až k tomuto?

Zíral ve zdrceném šoku na vlnící se průhlednou membránu warpového tunelu a sledoval, jak planety a měsíce soustavy E8-YS9 mizí za jeho lodí. Křižník třídy Blackbird se pod jeho velením hnal tunelem rychlostí mnohokrát vyšší než rychlost světla. Mattias byl ohromen, že potlučené plavidlo je ještě pořád schopno takové rychlosti, aniž by se roztříštilo.

Číst dál: Zapomenuté ruiny

Dam-Torsad

Imperiální město Amarrské říše - mě poznamenal. Poznamenal mně, ačkoli jsem se vědomě snažil bojovat s jeho zkažeností. Je postaven na vzpomínkách - vskutku nočních můrách - a nelze zabránit, aby nakonec nezprznily mysl. Celých padesát let jsem se zoufale snažil zbavit se těchto děsivých vzpomínek, vzpomínek na lidskou společnost přetavenou v zahořklost a nevrlost. Možná jsem unikl opresivním stěnám města, ale živé vzpomínky vždy zůstanou. Vzpomínka na město spíše jako monument než vzkvétající metropoli; na lidi prosycené jeho lenivou povahou, jejich mysli zatížené tradicemi a zvyky tak silnými, tak dominantními, jako kdyby skrze ně žili jejich životy předkové z předchozích tisíciletí.

Číst dál: Dam-Torsad

Outer Ring Excavations

Nocxium je jeden z nejvyhledávanějších materiálů světa, neboť je důležitou součástí produkce kapslí. Kvůli skutečnosti, že se tato zvláštní hmota tvoří jen při supernovách, lze jej nalézt jen v několika výlučných oblastech. Neboť se nocxium tříští za intenzivního tepla a tlaku, existuje jen v asteroidových polích a nikoli ve větších hvězdných objektech. Před pár lety byly objeveny četné asteroidy s nocxiem v rozsáhlém mlhovinovém pásu Miennue těsně mimo jurisdikci Gallentské federace, a tak se do té doby ignorovaný mlhovinový pás dostal na mezinárodní politické jeviště.

Číst dál: Outer Ring Excavations

Egonics Inc.

Gallentský zábavní průmysl je velice konkurenční a zábavní společnosti jsou ochotny učinit cokoli, aby získaly navrch nad svými konkurenty. Velikost zábavního průmyslu znamená, že pouhý posun o 1% podílu na trhu vytváří miliardy na ziscích. To vedlo mnohé společnosti zavádět pochybné metody, například špionáž a sabotáže, zatímco jiné jedou v neustálém technologickém závodě. Příkladem té druhé strany je Egonics.

Číst dál: Egonics Inc.

Quafe

Quafe je název nejoblíbenější limonády vesmíru, vyráběné Gallentskou společností nesoucí stejné jméno. Poprvé se objevila před dvěma staletími a stejně jako mnoho jiných limonád byla původně zamýšlena jako lék na špatné trávení a na uklidnění žaludku. Občerstvující účinky limonády se všem líbily a limonáda započala své tažení světem.

Číst dál: Quafe

Tetování

Ačkoli zdobení a modifikace těl se objevují u všech kultur Nového Edenu, jsou to právě Minmataři, kteří dovedli nejstarší metodu zdobení těla, tetování, na zcela novou úroveň. Pro Minmatary není tetování pouhou formou umění, je to spíše nedílná součást jejich kultury a obyčejů.

Číst dál: Tetování

Střet myslí

Střet myslí je velmi oblíbený sport po celém známém vesmíru. Je zaníceně hrán na císařském dvoře na Zmare Prime, stejně jako v herních síních na stanicích Caldari. Páni střetů – nejlepší hráči všech světů – jsou hvězdami, uctívaní a zbožňovaní mezi gallentskými yuppies i minmatarskými punkery.

Samotná hra se vyvinula z jednoduché počítačové hry jménem Střet důvtipů, kde dva účastníci měli role pánů loutek, využívajících různé druhy bytostí a kouzel, aby se napadali, dokud jeden z nich neustoupil. Hra byla docela oblíbená mezi náctiletými a adolescenty, ale nebyla fenoménem v takovém smyslu slova.

Číst dál: Střet myslí

Proroctví Macaperové

Před stoletím předpověděla Gallentská astrologička jménem Damella Macaperová konec světa v knize ‘Sedm událostí Apokalypsy’. Svými současníky byla považována za cvoka, takže knihu všichni krom jejího malého kruhu následovníků všichni ignorovali. Krátce poté Macaperová zemřela a její kult zemřel s ní, neboť její následovníci se rychle rozprchli.

Kniha popisuje sedm pohrom, které na svět padnou, vrcholíce "návratem temného světla ze srdce matky”, jak to popisuje Macaperová. Kniha je psána stylizovanou prózou a i když lze sledovat obecný sled událostí, jakékoli detailní informace chybí. Lze odvodit, že pohromy nastanou v rozmezí několika měsíců či nanejvýše let, ale kdy nebo kde se to stane, není ani zmínky, což snižuje důvěryhodnost proroctví jako celku.

Číst dál: Proroctví Macaperové

Staříkova hvězda

Ti, kdo cestují po Gallentské federaci z Peccanouettského kruhu do Patrie Perimeteru, se mohou vydat zkratkou přes Ouperii - chladnou a neobydlenou soustavu bílého trpaslíka. Jen pár lidí si nyní pamatuje jméno - většina lidí soustavu zná tak, jak je obecně nazývána, Staříkova hvězda.

Číst dál: Staříkova hvězda

Řád Mluvčích pravdy

Amarrský řád, jenž se nazývá Mluvčí pravdy, má své kořeny v Době rozjímání.

Bylo to klidné období Amarrské historie. Moc získali Držitelé, ale měli teprve začít tvé expanzní výboje; místo toho se soustředili na upevnění své moci. Příchod prvních Císařů jim v tomto velice napomohl, neboť tak Držitelé získali příležitost vládnout masám přes prostředníka a tím neriskovali své krky.

Číst dál: Řád Mluvčích pravdy