Výroba I - Suroviny, materiály a salvage

Suroviny - rudy

Arkonor

 Arkonor

 Nejvzácnější a nejvyhledávanější ruda ve známém vesmíru. Větší nuget tohoto může vyšvihnout kohokoli z hadrů k bohatství během okamžiku. Arkonor má největší množství megacytu ze všech rud a také obsahuje troche mexallonu, zydrinu a tritania.

 Výsledek rafinace: 6 905 Tritanium, 1 278 Mexallon, 115 Zydrine, 230 Megacyte

 

Bistot

 Bistot

 Bistot je velmi cenná ruda, neboť obsahuje velké množství dvou nejvzácnějších rud ve vesmíru, megacytu a zydrinu.

 Výsledek rafinace: 16 572 Pyerite, 236 Zydrine, 118 Megacyte

 

Crockite

 Crockite

 Crokite je velmi těžká ruda, která je pořád velmi žádaná, neboť obsahuje největší poměr zydrinu ze všech rud ve vesmíru.

 Výsledek rafinace: 20 992 Tritanuim, 275 Nocxium, 367 Zydrine

 

Dark Ochre

 Dark Ochre

 Dark Ochre byl po léta ignorován jako dobrá ruda, dokud zlepšující techniky rafinace nedokázaly získat obrovské množství nocxia.

 Výsledek rafinace: 8 804 Tritanium, 173 Nocxium, 87 Zydrine

 

Gneiss

 Gneiss

 Gneiss je velmi oblíbeným typem rudy, protože obsahuje trochu od mnoha minerálů, čímž zvyšuje svou užitnou cenu. Obsahuje něco tritania, mexallonu, isogenu a zydrinu.

 Výsledek rafinace: 1 278 Tritanium, 1 278 Mexallon, 242 Isogen, 60 Zydrine

 

Hedbergite

 Hedbergite

 Hedbergite je vyhledávaný pro svou vysokou koncentraci isogenu. Hedbergite také obsahuje trochu nocxia a malé množství zydrinu.

 Výsledek rafinace: 81 Pyerite, 196 Isogen , 88 Nocxium, 9 Zydrine

 

Hemorphite

 Hemorphite

 Hemorphite je díky velkému množství nocxia vždy dobrým nálezem. Je dostatečně běžný, že na něj mohou narazit i těžařští nováčci. Hemorphite také osbahuje troche tritania, pyrite, mexallonu, isogenu a stopy zydrinu.

 Výsledek rafinace: 180 Tritanium, 72 Pyerite, 17 Mexallon, 59 Isogen, 118 Nocxium, 8 Zydrine

 

Jaspet

 Jaspet

 Jaspet má v sobě mnoho druhů minerálů, takže se snadno prodává. Obsahuje velké množství mexallonu a nějaké tritanium, pyerite a nocxium.

 Výsledek rafinace: 72 Tritanium, 121 Pyerite, 144 Mexallon, 72 Nocxium, 3 Zydrine

 

Kernite

 Kernite

 Kernite je docela běžný typ rudy, která obsahuje velké množství mexallonu. Kromě mexallonu Kernite také obsahuje trochu tritania a isogenu.

 Výsledek rafinace: 134 Tritanium, 267 Mexallon, 134 Isogen

 

Mercoxit

 Mercoxit

 Mercoxit je velmi hutná ruda, která musí být těžena specializovanými technikami těžby z hloubky jádra. Obsahuje obrovské množství výjimečného morphite, ale jinak nemá nic zajímavého

 Výsledek rafinace: 293 Morphite

 

Omber

 Omber

 Omber je běžná ruda, jež je stále skvělou rudou pro těžařské nováčky, jelikož má v sobě slušné množství isogenu plus nějaké tritanium a pyerite. Pár výletů na těžbu tohoto a nováček rychle získává lepší postavení.

 Výsledek rafinace: 85 Tritanium, 34 Pyerite, 85 Isogen

 

Plagioclase

 Plagioclase

 Plagioclase nepatří mezi nejcennější typy rud ve vesmíru, ale obsahuje největší množství pyeritu a je tak stále žádán. Také obsahuje trochu tritania a mexallonu.

 Výsledek rafinace: 107 Tritanium, 213 Pyerite, 107 Mexallon

 

Pyroxeres

 Pyroxeres

 Pyroxeres je zajímavý typ rudy, protože je ve všech ohledech velmi prostý krom jednoho - rafinace z hloubi jádra vynáší trochu nocxia, čímž se značně zvyšuje jeho hodnota. Také má velké množství tritania a trochu pyeritu a mexallonu.

 Výsledek rafinace: 351 Tritanium, 25 Pyerite, 50 Mexallon, 5 Nocxium

 

Scordite

 Scordite

 Scordite patří mezi nejběžnější rudy ve známém vesmíru. Má velké množství tritania a trochu pyeritu. Dobrá volba pro začátečníky v těžbě.

 Výsledek rafinace: 346 Tritanium, 173 Pyerite

 

Spodumain

 Spodumain

 Spodumain patří mezi nejcennější typy rud na světě, protože je mezi třemi jedinými rudami, které obsahují ultravzácný megacyte. Jinak je velmi prostý, obsahuje tritanium a trochu pyeritu.

 Výsledek rafinace: 39 221 Tritanium, 4 972 Pyerite, 78 Megacyte

 

 Veldspar

 Veldspar

 Veldspar, nejběžnější typ rudy ve známém vesmíru, lze nalézt téměř kdekoli. Je stále velmi žádaný, neboť obsahuje velké množství stále žádaného tritania.

 Výsledek rafinace: 415 Tritanium

 

Poznámka: Existují lepší varianty těchto rud, které mají buď +5% nebo +10% vyšší výnos z rafinační dávky.

 

 

Materiály - minerály

Isogen

 Isogen

 Světle modrý krystal, vytvořený intenzivním tlakem hluboko ve velkých asteroidech a měsících. Používaný v elektronice a výrobě zbraní. Hojně nalézaný jen v pár oblastech.

 

Megacyte

 Megacyte

 Extrémně vzácný minerál, nalézaný v kometách a občas v asteroidech, jež prolétly mračny plynu. Má unikátní výbušné vlastnosti, díky čemuž je velmi cenným pro zbrojní průmysl.

 

Mexallon

 Mexallon

 Velmi pružný kovový minerál, barvou matně až jasně stříbřitě zelený. Může být slit s tritaniem, kdy vytváří extrémně tvrdé slitiny, nebo může být využíván v ryzí formě pro mnohé účely. Ve většině oblastí docela běžný.

 

Morphite

 Morphite

 Morphite je velmi neobvyklý materiál, který lze najít jen v obtížně sehnatelné rudě Mercoxitu. Je velmi obtížné použít Morphite jako základní materiál, ale když se spojí se již existujícími strukturami, může mnohonásobně zlepšit vlastnosti a odolnost. Tato ohromující vlastnost tohoto materiálu způsobila nový zlatý věk v nových technologických průlomech.

 

Nocxium

 Nocxium

 Velmi nestabilní materiál, vytvářený při explozích supernov, s velmi vážným omezením rozsahu jeho převozu. Důležitá složka v produkci kapslí, díky čemu je dost žádaný.

 

Pyerite

 Pyerite

 Měkký krystalovitý materiál s velmi charakteristickou oranžovou záři, jako kdyby hořel. Používán jako vodič a také v biochemickém průmyslu. Běžně nalézaný v mnoha typech rud.

 

Tritanium

 Tritanium

 Hlavní stavební blok vesmírných staveb. Je velmi tvrdý, a přec ohebný. Nelze jej používat v lidských příbytcích kvůli jeho nestabilitě při atmosférických tlacích. Velmi běžný materiál.

 

Zydrine

 Zydrine

 Nalézaný pouze ve velkých geodách; asteroidech z vnějšku s křišťálovitými krystaly uvnitř. Nejvzácnější a nejcennější z těchto geod jsou ty, které obsahují uvnitř temně zelený zydrine. Velmi vzácný a velmi drahý.

 

 

  

Zachráněné materiály z lodí (salvage)

Alloeyd Tritanium Bar 

 Alloyed Tritanium Bar  (Tyč tritaniové slitiny)

 Slitina na bázi tritania pro aplikace vyžadující extrémně vysokou sílu a odolnost proti teplotám. Příkladem jsou hlavně držáky trysek a přídavných spalování.

 

Armor plates

 Armor Plates  (Pláty pancíře)

 Typické pláty pancíře.

 

Broken drone transceiver

 Broken Drone Transceiver  (Poškozený dronový vysílač)

 Víceúčelový čip s digitálním modulátorem a oscilátorem, využívaný v hadrware pro komunikaci s drony. Tenhle vypadá poškozeně.

 

Burned logic circuit

 Burned Logic Circuit  (Spálený logický obvod)

 Autonomní v poli programovatelný holografický signální procesor s integrovanou holografickou datovou pamětí. Používaný ve většině moderních počítačů, kde je všudypřítomný AFPHSPEHDS hovorově nazýván "Aphid". Tohle jméno samozřejmě vedlo k mnoha špatným slovním hříčkám ohledně chyb v systému.

 

Charred micro circuit

 Charred Micro Circuit  (Zuhelnatělý mikroobvod)

 Mikroobvody jsou nejběžněji používanou elektronickou komponentou. Tahle už zažila své lepší časy, ale stále je nějak použitelná.

 

Conductive polymer

 Conductive Polymer  (Vodivý polymer)

 Extrémně vodivá syntetická sloučenina o vysoké molekulární váze. Používaná při výrobě elektroniky.

 

Contaminated Lorentz Fluid

 Contaminated Lorentz Fluid  (Kontaminovaná Lorentzova kapalina)

 Lorentzova kapalina, tak nazvaná pro své nesčetné elektrodynamické vlastnosti, vykazuje dobrou vodivost s obrovskou odolností vůči teplu.

 

Contaminated Nanite Compound

 Contaminated Nanite Compound  (Kontaminovaná nanitová sloučenina)

 Polévka nanitový sestavovačů typicky používaných při výrobních procesů pancíře. Tato sloučenina musí před svým opětovným použitím projít čistícím procesem.

 

Damaged Artificial Neural Network

 Damaged Artificial Neural Network  (Poškozená umělá neurální síť)

 ANN řídí různé elektronické subsystémy lodi a vše udržují funkční, přesměrovávají energii a fungují, když jsou jiné systémy poškozeny či vypnuty. Tahle ANN je poškozená, ale nevypadá úplně ztracená.

 

Defective Current Pump

 Defective Current Pump  (Nefunkční proudová pumpa)

 Používaná k přenosu energie z lodního kapacitoru do laserového média. Mechanismus tohoto zařízení je třeba opravit.

 

Fried Interface Circuit

 Fried Interface Circuit  (Usmažený styčný obvod)

 Styčné obvody jsou běžnými stavebními bloky subsystému vesmírných lodí. Tenhle se zdá být trochu pocuchaný, ale s trochou vynalézavosti by mohl být použitelný.

 

Malfunctioning Shield Emitter

 Malfunctioning Shield Emitter  (Selhávající štítový zářič)

 Tento štítový zářič, ač není úplně vyřazený, nedosahuje svého plného potenciálu. S určitou laskavou péčí by šlo součásti docela dobře využít.

 

Melted Capacitor Console

 Melted Capacitor Console  (Roztavená kapacitorová konzole)

 Lehce poškozená, ale zdánlivě použitelná kapacitorová konzole. Kapacitorové konzole jsou nutnou součástí kapacitorových jednotek lodi.

 

Scorched Telemetry Processor

 Scorched Telemetry Processor  (Spálený procesor telemetrie)

 Důležitý systém používaný při výrobě odpalovačů řízených střel. Tenhle byl poškozen požárem či výbuchem.

 

Smashed Trigger Unit

 Smashed Trigger Unit  (Rozbitá jednotka spouště)

 Tato termonukleární jednotka spouště, byť je rozbitá, má dle předpokladů nedotčené nukleony zadržující pole a plasma se zdá být poblíž teplotní rovnováhy. Byla by hanba vyhodit tuto jednotku jen kvůli kosmetickému poškození.

 

Tangled Power Conduit

 Tangled Power Conduit  (Spletený energetický vodič)

 Energetické vodiče procházejí lodí a vedou energii, jako tepny vedou krev lidským tělem. Velké lodě mají stovky kilometrů vodičů. Tenhle vodič je splenetý a zauzlovaný, jako kdyby prošel nějakou katastrofou.

 

Thruster Console

 Thruster Console  (Trysková konzole)

 Kontrolní jednotka pro trysky vesmírných lodí.

 

Tripped Power Circuit

 Tripped Power Circuit  (Odpálený energetický obvod)

 Vaše průměrná prachobyčejná uzavřená smyčka elektrické sítě s redundantním autonomním přepínačem. Tato jednotka má všechny vypínače odpálené, ale lze ji opravit.

 

Ward Console

 Ward Console  (Ochranná konzole)

 Kontrolní jednotka pro štítové systémy vesmírných lodí.

 

Výroba II - výzkum a výroba